Sprzęt nordic walking – co warto wiedzieć?

Odpowiedni sprzęt do nordic walking to podstawa do czerpania pełnej przyjemności z uprawiania nordic walking. Na co warto zwrócić uwagę? czy w ogóle warto inwestować w sprzęt nordic walking? Poniżej kilka ogólnych wskazówek, które mogą Ci się przydać. Po więcej musisz sięgnąć do zasobów blog-nordic-walking na którym publikowane są treści dotyczące wszystkiego, co wiąże się z chodzeniem z kijami.

Kije nordic walking

Bez nich tego sportu, tj. nordic walking, po prostu… nie da się uprawiać. Stanowią one podstawowy sprzęt do uprawiania tego sportu. Poszczególne kijki nordic walking można podzielić np. ze względu na materiał (stalowe, aluminiowe czy karbonowe) czy długość kija (o długości stałej lub regulowanej). Nie wiesz, jak wybrać kije do nordic walking? Artykuł “Jak wybrać kije do nordic walking?” może okazać się pomocny. Jeżeli orientujesz się, jaki masz wzrost, nie będzie to wcale takie trudne. Jest też kilka sposobów, które pomogą Ci dobrać odpowiednią wysokość kija nordic walking.

Nasadki (nakładki) kijów nordic walking

Niezbędne, kiedy chcesz uprawiać chodzenie z kijami po nawierzchniach twardych, asfaltowych. Jakie wybrać – z plastiku, czy gumy węglowej? O tym, dlaczego warto korzystać z nakładek do kijów do chodzenia możesz przeczytać w materiale: “Stopki do kijów nordic walking – po co mi to?” Stopki do kijów nordic walking z pewnością nie zajmują dużo miejsca w kieszeni, więc ich transport nie powienien stanowić większego problemu. Warto je mieć przy sobie, z pewnością mogą się przydać.

Buty nordic walking

Warto w nie inwestować, czy to wydatek, który można pominąć? Czym się różnią od klasycznych butów sportowych, typu buty do biegania? Im bardziej jesteś zaawansowanym pasjonatem chodzenia z kijami, tym bardziej powinieneś się tym produktem zainteresować. Nie tylko dlatego, że można je znaleźć na półce sklepowej z etykietą “buty nordic walking”. Specjalna, elastyczna cholewka zapezpieczająca dostawanie się bo buta kamyczków, powinna Cię zainteresować i skłonić do ich przymierzenia. Z kolei, jeśli trafisz kiedyś do sklepu sportowego Decathlon, sprawdź ich ofertę. Oferta butów nordic walking Decathlon została już przeze mnie pokrótce scharakteryzowana i możesz z niej śmiało skorzystać.

Odzież nordic walking

Czy są jakieś specjalne stroje dla kijkarzy? W czym wypada wybrać się na chodzenie z kijami, a co będzie nietaktem? Co będzie lepsze – luźne spodnie czy obcisłe legginsy sportowe? Warto zastanowić się, w czym najwygodniej będzie Ci się uprawiało nordic walking. O podstawowej charakterystyce odzieży nordic walking możesz poczytać w materiale: “Odzież do nordic walking – czyli co i dla kogo?”. Wygoda podczas treningu na świeżym powietrzu to warunek konieczny. Bez tego ciężko w pełni czerpać z dobrodziejstwa, jakie niesie za sobą nordic walking. Pamiętaj też, że Twoja odzież nordic walking powinna być dopasowana nie tylko do panujących trendów modowych ;), ale – przede wszystkim – do warunków pogodowych i pory roku.

Pamiętaj, prawdziwego pasjonata nordic walking poznaje się nie po sprzęcie z najwyższej póki, ale po radości, która z niego bije, kiedy uprawia ten sport. Zaawansowany sprzęt do chodzenia z kijami nie jest niczym złym, ale w pierwszej kolejności pracuj nad opanowaniem techniki marszu nordic walking. Jeśli chcesz zrozumieć, o co chodzi w tym sporcie, musisz spędzić odpowiednią ilość czasu pracując nad techniką marszu z kijami. Sprzęt może Ci w tym tylko pomóc, ale to Ty musisz wykonać ten pierwszy – najważniejszy – krok!


Nordic walking blog to miejsce w wirtualnej rzeczywistości, gdzie publikowane są treści “kręcące” się wokół nordic walking. Miejsce, gdzie chcę dzielić się swoimi przemyśleniami i doświadczeniami z innymi, którzy trafią na blog-nordic-walking.pl To sposób, aby pokazać Wam, w jak postrzegam nordic walking i co mi daje chodzenie z kijami. Każdy ma indywidualnie określoną motywację do uprawiania sportu. Ja również. Wiem, że uprawianie nordic walking niesie za sobą dużo korzyści. I nie ważne, czy jesteś początkującym, czy zaawansowanym zawodnikiem. Liczy się to, że chcesz chodzić z kijami z uśmiechem na twarzy!

 1,838 wszystkie wyświetlenia,  1 wyświetelenia dzisiaj

Blog o nordic walking to wirtualne miejsce, gdzie znajdziesz podstawowe informacje o nordic walking. To sposób na przelanie wszelkich przemyśleń na temat nordic walking przez właściciela blog-nordic-walikng.pl - Pawła Kowalika.