Kijki nordic walking – na co zwrócić uwagę?

Kijki nordic walking to nieodzowny sprzęt każdego pasjonata chodzenia z kijami. Warto wiedzieć, czym powinny charakteryzować się kije nordic walking, aby odpowiadały naszym potrzebom. Jedno jest pewne – kijki nordic walking są konieczne, żeby uprawiać nordic walking.

kijki-nordic-walking
fot.: jak wybrać kije nordic walking? | Paweł Kowalik

Kijki nordic walking – długość

To podstawowy parametr na który zwraca się uwagę. Kije nordic walking mogą mieć wysokość stałą lub regulowaną. O tym, jak wybrać kije do nordic walking możecie przeczytać we wcześniejszym wpisie. Odpowiednio dobrana wysokość przekłada się na komfort chodzenia z kijami. Ogólna zasada jest taka, że kije nordic walking nie powinny być zbyt długie, jeśli jesteś osobą początkującą. Wtedy łatwiej jest nimi operować i złapać o co chodzi w technice marszu nordic walking.

Ile wydać na kije nordic walking?

Niby odpowiedź wydaje się prosta – wszystko zależy od zasobności Twojego portfela. W tym jednak wypadku warto zastanowić się, czym powinny się charakteryzować się kijki nordic walking. Przede wszystkim cenę kijów winduje do góry materiał z jakich jest wykonany. Stal, aluminium a może karbon? Pytanie, jaki poziom wagi oraz drgań kijków nordic walking jest dla Ciebie akceptowalny. Dodatkowo, materiał wykonania rączek wpływa wpływa na komfort użytkowania. Wygodniejsze, np. wykonane z użyciem korka, są odpowiednio droższe w porównaniu do tych plastikowych. Za marki bardziej rozpoznawalne z pewnością trzeba też sięgnąć głębiej do kieszeni.

Trzonki, rączki, rękawiczki w kijach do nordic walking

Kije nordic walking mają bardzo prostą konstrukcję. Trzonek może być wykonany z materiałów takich jak: stal, aluminium lub karbon. Ma to swój wpływ na wagę, jaką uzyskują kijki nordic walking oraz poziom drgań. Jest to szczególnie istotne w przypadku, gdy nordic walking uprawiamy dłużej niż 30 minut albo gdy chodzimy bardzo intensywnie. Rączki kijów nordic walking powinny być przede wszystkim wygodne i nie ocierać dłoni. Z kolei rękawiczki mocowane do rączki zwykle można dopasować do obwodu dłoni, dzięki czemu chodzenie z kijami będzie Ci sprawiało więcej przyjemności. Są one wykonane z materiałów oddychających. Wyższe modele mogą też mieć opcję odprowadzania potu, co może być bardzo przydatne podczas uprawiania sportu w gorące dni.

Nasadki kijków nordic walking

Nieodzowny element chodzenia z kijami po twardych nawierzchniach. Mogą przybrać różne kształty w zależności od ukształtowania terenu. Jeśli zastanawiasz się, czy warto inwestować stopki do kijów nordic walking, przeczytaj artykuł na moim blogu. Powinien Cię przekonać, jeśli nadal masz jakieś wątpliwości. Nasadki kijów nordic walking mogą też być nazywane stopkami kijów nordic walking czy też nakładkami kijów nordic walking, dlatego tych fraz szukaj na stronach producentów.

Kije nordic walking – jak wybrać (i się nie pomylić)

Wiedza na temat sprzętu sportowego z pewnością jest kluczem do sukcesu. Aby dobrać właściwe kije do nordic walking będziesz musiał przeanalizować wiele aspektów i zastanowić się, jakie są Twoje potrzeby. Wtedy zdecydowanie łatwiej będzie Ci wybrać coś z szerokiej oferty kijów nordic walking, którą możesz łatwo odnaleźć, posługując się wyszukiwarką wujka Google’a czy odwiedzając jakiś sklep stacjonarny. Powodzenia!

 1,020 wszystkie wyświetlenia,  1 wyświetelenia dzisiaj

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blog o nordic walking to wirtualne miejsce, gdzie znajdziesz podstawowe informacje o nordic walking. To sposób na przelanie wszelkich przemyśleń na temat nordic walking przez właściciela blog-nordic-walikng.pl - Pawła Kowalika.