Stopki do kijów nordic walking – po co mi to?

Stopki do kijów do nordic walking to bardzo przydatny gadżet, dzięki któremu chodzenie z kijami staje się jeszcze bardziej przyjemne. Gdzie i jak je optymalnie wykorzystać?

Czym są stopki do nordic walking?

To nic innego, jak nakładki – z plastiku lub gumy węglowej – które umieszczane są na obu grotach kijów do nordic walking. Dzięki temu możliwe staje się operowanie kijem na twardych nawierzchniach, typu asfalt, kostka brukowa.

Kiedy ich używać?

Nakładek na kije do nordic walking warto używać wtedy, kiedy wbicie kija w podłoże nie jest możliwe. Tak się, dzieje, kiedy uprawiamy nordic walking np. na ścieżce asfaltowej. Marsz z kijami bez wyraźnego ich wbijania w podłoże nie jest tak efektywne, jak być powinno. Słowem, tracimy bardzo dużo z wydajności takiego marszu. Ślizgający się po podłożu kij nie należy też do zbyt przyjemnych doznań w trakcie treningu.

Ile kosztują i na jak długo starczają?

Kilka, kilkanaście złotych – tyle kosztują typowe nasadki na kije do nordic walking. Moje, których obecnie używam, kosztują 19,99 PLN i można je znaleźć w sklepie Decathlon [tutaj]. W zupełności zaspokajają moje potrzeby i z czystym sumieniem mogę je każdemu polecić.

Na jak długo starczają? To wszystko… zależy. Od podłoża, naszej techniki i siły, jaką wkładamy w pracę kijem. Na podstawie obserwacji mogę stwierdzić, że nasadki na kije do nordic walking powinny wystarczyć na około 300 kilometrów marszu. Tak przynajmniej jest u mnie.

Niedoceniane

Rozglądając się po innych użytkownikach nordic walking bardzo często widzę, że nie używają nasadek na kije pomimo tego, że jest to zasadne. Wolą obijać asfalt czy szurać kijami. Moim zdaniem, to błąd. Taki sposób marszu traci zupełnie na jakości, jest mniej efektywny. Nakładki spokojnie mieszczą się typową kieszeń w spodenkach sportowych, więc nie ma problemu z ich przenoszeniem.

Nie pozostaje mi nic innego, jak polecić Wam używanie nakładek do kijów! 🙂

 2,492 wszystkie wyświetlenia,  1 wyświetelenia dzisiaj

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blog o nordic walking to wirtualne miejsce, gdzie znajdziesz podstawowe informacje o nordic walking. To sposób na przelanie wszelkich przemyśleń na temat nordic walking przez właściciela blog-nordic-walikng.pl - Pawła Kowalika.