Zawody nordic walking

Zawody nordic walking – czy warto?

Oczywiście, że tak! 🙂 Nie ma nic lepszego, jak poczuć ducha rywalizacji podczas zawodów nordic walking. To świetna możliwość, żeby poznać środowisko pasjonatów chodzenia z kijami, które Cię otacza. Kije do nordic walking w dłoń i marsz na start! 🙂

Gdzie znaleźć zawody nordic walking?

Jeśli trafiłeś na blog-nordic-walking.pl oznacza to, że sprawnie poruszasz się po Internecie. To bardzo dobrze! W obecnych czasach nie jest wcale ciężko za pośrednictwem wójka Googla ustalić, czy w najbliższej okolicy nie odbywają się jakieś zawody nordic walking. Często jest tak, że rywalizacja w nordic walking rozgrywa się w ramach biegów. Dlatego też, nawet jeśli w kalendarzu sportowym brakuje zawodów nordic walking, a w tym dniu rozgrywane są zawody biegowe, warto sprawdzić w regulaminie, czy i kijkarze mogą będą mieli okazję ze sobą porywalizować. I bardzo dobrze!

Innym sposobem dołączenia do rywalizacji w zawodach nordic walking jest dołączenie do grup lokalnych pasjonatów chodzenia z kijami. Ci z pewnością są już świetnie poinformowani, co w “trawie piszczy”, gdzie i kiedy będzie można wystartować w zawodach nordic walking. Skorzystaj z tej możliwości. Może nawet uda Ci się dołączyć do jakiejś drużyny i wspólnie wystartować w zespole?

Kiedy pierwsze zawody nordic walking?

Temat-rzeka i przede wszystkim zależy od możliwości i umiejętności danego zawodnika. O pierwszym starcie w zawodach możesz przeczytać w artykule dla “świeżaków”, którzy zastanawiają się, czy start w pierwszych zawodach nordic walking to będzie dobra decyzja. Zawody nordic walking to piękna sprawa, ale powinieneś być do nich przynajmniej w podstawowy sposób przygotowany. Bez tego – ani rusz.

Adrenalina, rywalizacja

To moje główne motywatory, dlaczego startuję. Lubię trenować (w ciszy), ale nic nie zastąpi mi tego, co mogę otrzymać, kiedy staję na linii startu zawodów nordic waking. Oczywiście, jako sportowiec-amator zawsze staram się, aby być na 100% zadowolonym z zawodów. Zwycięstwo w zawodach jest dla mnie bardzo ważne, ale… nie za wszelką cenę. Sport, uprawiany na poziomie amatorskim, powinien przede wszystkim dawać satysfakcję. I tak się dzieje! Moje wyniki są coraz lepsze, czuję się pewniej, mogę powoli rywalizować z najlepszymi. Wszystkie starty w zawodach nordic walking zbieram na blog-nordic-walking.pl, która tym samym staje się moją wirtualną, sportową wizytówką.

Nie zawiedziesz się 🙂

Wydaję mi się, że jeżeli ktoś już spróbuje smaku rywalizacji podczas zawodów nordic walking, będzie chciał więcej i więcej. To wciąga i staje się niejako zdrowym “nałogiem”, który pozwala rozwijać się nie tylko pod kątem sportowym, ale i osobowościowym. Jeśli na poważnie zaczniesz traktować zawody nordic walking i rywalizację, nauczysz się systematycznego treningu, walki ze słabościami, walki w duchu fair play. Te cechy z pewnością przydadzą Ci się w życiu codziennym i są jednym z argumentów, dlaczego warto uprawiać sport i nordic walking. Polecam!

 3,001 wszystkie wyświetlenia,  1 wyświetelenia dzisiaj

Blog o nordic walking to wirtualne miejsce, gdzie znajdziesz podstawowe informacje o nordic walking. To sposób na przelanie wszelkich przemyśleń na temat nordic walking przez właściciela blog-nordic-walikng.pl - Pawła Kowalika.